Наказ Нацрада з питань телебачення № 24/26 від 16.02.2015 Про затвердження Змін до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.02.2015  № 24/26





Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2015 р.
за № 240/26685


Про затвердження Змін до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади

На виконання Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2012 року № 706, НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Зміни до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади, затвердженого наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25 листопада 2002 року № 327/225, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2002 року за № 1022/7310, що додаються.

2. Держкомтелерадіо забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.

Голова
Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України




О.І. Наливайко


Перший заступник
Міністра регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України



В.Є. Кістіон




ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України,
Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
16.02.2015  № 24/26



Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2015 р.
за № 240/26685


ЗМІНИ
до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади

1. Розділ 1 доповнити новими пунктами такого змісту:

«1.3. Система керування інформаційним вмістом веб-сайту органу виконавчої влади повинна мати універсальну модульну архітектуру та включати: модуль адаптації інформації на веб-сайті для користувачів з вадами зору та слуху, модуль системи обліку публічної інформації, модуль пошукової системи, модуль адміністративних послуг, модуль електронних звернень громадян, модуль резервного копіювання даних веб-сайту на випадок непередбаченого збою тощо.

1.4. Інформація на веб-сайті органу виконавчої влади має бути доступною для перегляду за допомогою різних браузерів.».

2. У розділі 5:

1) абзац перший пункту 5.1 викласти в такій редакції:

«5.1. Меню бокової та верхньої навігації, якщо це передбачено дизайном веб-сайту органу виконавчої влади.»;

2) пункт 5.13 викласти в такій редакції:

«5.13. Місце для розміщення банерів Єдиного веб-порталу та Державної інформаційної системи електронних звернень громадян передбачається на кожному веб-сайті органу виконавчої влади.»;

3) доповнити розділ новим пунктом такого змісту:

«5.15. На веб-сайтах розміщується контактна інформація структурних підрозділів та/або посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за програмно-технічну та інформаційну підтримку веб-сайтів.».

3. Доповнити Порядок новим розділом такого змісту:

«7. Доступність інформації для користувачів з вадами зору та слуху на основній або альтернативній (за наявності) версії офіційного веб-сайту

7.1. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади має бути доступною для користувачів з вадами зору та слуху з урахуванням вимог, наведених у додатку до Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 січня 2002 року № 3.

7.2. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади повинна залишатися доступною при відключеному дизайні офіційного веб-сайту, збільшеному розмірі шрифтів та на монохромному екрані.

7.3. Елементи управління, які надають можливість користувачу змінити розмір шрифту, кольоровий контраст, розміщаються на початку кожної веб-сторінки альтернативної версії офіційного веб-сайту органу виконавчої влади, а за її відсутності – на початку кожної веб-сторінки основної версії.

7.4. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади викладається програмно елементами мови програмування НТМL: заголовками, списками, таблицями, фреймами.

Вкладеність однієї таблиці в іншу не повинна перевищувати 3 рівні.

Не допускається застосовування фреймів на альтернативній версії офіційного веб-сайту, а за її відсутності – на основній версії.

7.5. Усі графічні елементи повинні ідентифікуватися за допомогою альтернативного тексту мови програмування НТМL.

7.6. Якщо на офіційному веб-сайті використовуються графічні коди підтвердження при авторизації, повинен існувати звуковий аналог чи доступна текстова версія підтвердження авторизації.

7.7. Усі веб-сторінки містять текстову інформацію про їх місцезнаходження у ієрархічній структурі офіційного веб-сайту.

7.8. Кожен офіційний веб-сайт органу виконавчої влади містить мапу  сайта.

7.9. Назви посилань мають бути змістовними та зрозумілими.

Кожне посилання повинно містити пояснювальний текст для елемента, на який воно вказує, з використанням альтернативного тексту мови HTML в тексті опису посилання.

7.10. Кожен елемент форми офіційного веб-сайту має текстову позначку або пояснювальний текст, який однозначно визначає функцію цього елемента.

Під час заповнення форм застосовуються засоби для попередження та виправлення помилок.».

Директор департаменту
інформаційної політики
Держкомтелерадіо



І.А. Радзієвський


Начальник Управління
інформаційних технологій
та електронного урядування
Мінрегіону




І.Б. Романенко